סקירת אירועים UFC 180 , Bellator 131

בסוף השבוע האחרון התקיימו שני אירועי קרבות של שתי זירות הMMA הגדולות בעולם, אירוע Ufc 180  שהתקיים במקסיקו שכלל את קרבות הגמר של עונת ה"הלוחם האולטמטיבי" ואת האליפות הזמנית במשקל כבד בין פאברסיו וורדום ומארק האנט לאחר שהאלוף קיין וולאסקז אולץ לצאת מהקרב עקב פציעה,אירוע נוסף שהתקיים הוא Bellator 131  שכלל את הקרב המרכזי בין שתי לוחמי UFC  וותיקים סנטפן בונר וטיטו אורטיז ובנוסף קרב חוזר על האליפות במשקל הקל בין מייקל צ'נדלר ווויל ברוקס.

 

Ufc 180

 

קרב 1:

מארקו בלנטראן נגד מארלון ווארה: ווארה שלט בשני הסיבובים האחרונים וקיבל את הניצחון בהחלטת שופטים פה אחד.

 

קרב 2:

אנריקה בריאונס נגד גווידו קאנטי: קאנטי שלט בסיבוב הראשון אבל בריאונס הצליח להכניע את קנאטי בחניקה אחורית בדקה 1:44 של הסיבוב השני וקיבל את הניצחון.

 

קרב 3:

גבריאל בניטאז נגד הומברטו בראון: בניטאז שלט בשני הסיבובים הראשונים וסיים את הקרב בהכנעה (גליוטינה) עם 30 שניות לתחילת הסיבוב השלישי.

 

קרב 4:

ג'סיקה איי נגד לאסלי סמית': איי פתחה את הקרב בשליטה בעמידה בסיבוב וסיימה את סמית' בסיבוב השני בנוק אווט טכני לאחר דקה וחצי מתחילת הסיבוב.

 

קרב 5:

אלחנדרו פרז נגד ג'וזה אלברטו קאוינונט (קרב גמר במשקל תרנגול): פרז שלט לאורך כל שלושת הסיבובים וקיבל את הניצחון בהחלטת שופטים פה אחד.

 

קרב 6:

לאנדרו מוראלס נגד יאיר רודריגז(קרב משמקל נוצה):קרב צמוד מלחמה מצד שני הלחומים אבל לאחר שלושה סיפוים קרובים רודריגז מקבל את הניצחון בהחלטת שופטים.

 

קרב 7:

אדגר גארסיה נגד הקטור אורבינה:אורבינה מסיים את הקרב לקראת סיום הסיבוב הראשון בהכנעה (גליוטינה) ומקבל את הניצחון.

 

קרב 8:

כריס האלת'ארי נגד אגוסטו מונטאנו: מונטאנו מצליח לסיים את הקרב עם עשר שניות לסיום הסיבוב הראשון לאחר שהפיל טת האלט'ארי וסיים את הקרב עם מכות על הקרקע.

 

קרב 9:

ריקארדו לאמס נגד דניס בארמיודז:לאמס הפתיע את כולם שהצליח להכניע את ברמיודז בסיבוב הראשון בהכנעה (גיליוטינה).

 

קרב 10:

קבין גאסטלום מגד ג'ייק אלנברגר:לאחר שליטה בסיבוב גאסטלום מצליח לסיים את הקרב ולהכניע את ה אלנברגר עם 15 שניות לסוף הסיבוב הראשון בחניקה אחורית.

 

קרב 11:

פאבריסיו וורדום נגד מארק האנט(אליפות זמנית במשקל כבד):הקרב התחיל עם שליטה של האנט בסיבוב הראשון אבל וורדום הצליח לסיים את קרב לאחר ברך מדויקת לפניו של האנט שהפילה אותו וסיימה את הקרב ונתנה לוורדום את האליפות.

 

 

Bellator 131

 

קרב 1:

ג'ואו פרירה נגד איאן באוטלר:קרב צמוד בשני הסיבובים הראשונים אבל פרירה הצליח לסיים את הקרב בהכנעה בסיבוב השלישי והאחרון.

 

קרב 2:

רונאלדו פרז נגד דרו מארז ורגאס: וראגס קיבל את הניקוד על הסיבוב הראשון אבל פרז שלט בשני הסיבובים האחרים וקיבל את הניצחון בהחלטת שופטים פה אחד.

 

קרב 3:

אנדי מוראד נגד בובה פוג': קרב צמוד  אבל בסופם של שלושת הסיבובים מורד מקבל את הניצחון בהחלטה חצויה.

 

קרב 4:

ניק גארסיה נגד מאטיו ראמירז:גארסיה מצליח לסיים את הקרב עוד לפני סיומה של הדקה הראשונה של הקרב לאחר שמכניע את ראמירז בחניקה (גליוטינה).

 

קרב 5:

ג'ורדון ביילי נגד אלכס היילי:ביילי מצליח לקחת את היילי לקרקע עוד בתחילת הקרב ומצליח לסיים את הקרב בסיבוב הראשון ומקבל את הניצחון בהכנעה(חניקה אחורית).

 

קרב 6:

רון הנדרסון נגד ג'ונתן סאנטה מריה:קרב צמוד ולמרות שהשליטה הייתה נראת ברוב הקרב של הנרדסון סאנטה מריה קיבל את הניצחון בהחלטה חצויה.

 

קרב 7:

איי ג'יי מאטיוס נגד קייל בולט:פתיחה חזקה של הלוחמים בקרב אך מטיוס הוא זה שמצליח לסיים את הקרב לאחר שהפיל את בולט בנוק אווט מיד ימין עוד לפני סיום הדקה השנייה של הסיבוב הראשון.

 

קרב 8:

נאמ פאן נגד מייק ריצמאן:קרב מהיר ריצ'מאן הצליח להפיל את פאן לאחר 46 שניות של הסיבוב הראשון ולקבל את הניצחון בנוקאווט.

 

קרב 9:

מלבין מנהוף נגד ג'ו סצ'ילינג:מנהוף פותח יפה את הקרב ומקבל את הניקוד על הסיבוב הראשון אך סצ'ילינג מצליח לסיים את הקרב עם חצי דקה לתחילת הסיבוב השני לאחר שהפיל את מנהו, על הרצפה עם קומבינצית שמאל ימין ומקבל את הניצחון בנוקאווט.

 

קרב 10:

מוחמד "קינג מו" לאואל נגד ג'ו וודפו": קינג מו שולט בכל מהלך הקרב ומצליח לסיים את הקרב בנוקאווט טכני לאחר מכות לפניו של וודפו על הקרקע בסיבוב השלישי.

 

קרב 11:

מייק צ'נדלר נגד וויל ברוק(אליפות משקל קל): קרב חוזר בין שני הלוחמים לאחר שברוק ניצח פעם שעברה בהחלטת שופטים,הפעם ברוק לא השאיר את הבחירה לשופטים וסיים את צנדלר בסיבוב הרביעי בנוקאווט טכני.

 

קרב 12:

סטפן בונר נגד טיטו אורטיז:קרב צמוד ומלחמה משני הצדדים של הלוחמים הוותיקים לאחר שלושה סיבובים השופטים מחליטים לתת לאורטיז את הניצחון בהחלטה חצויה ואת הניצחון השני ברצף בבלאטור.